Aktualności

Piknik zdrowia i profilaktyki

Piknik zdrowia i profilaktyki

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na „Piknik zdrowia i profilaktyki”, który odbędzie się w najbliższą sobotę 24 maja 2025 roku w godz. 9:00-15:00 na terenie Kampusu UMP (ul. Rokietnicka). Piknik jest jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom Święta Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz jubileuszom 25-lecia programu Erasmus i 50-lecia Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Uroczyste otwarcie nowej sali egzaminacyjnej w Collegium Anatomicum

Uroczyste otwarcie nowej sali...

W dniu 15 maja 2025 roku o godzinie 12:00 miała miejsce uroczystość otwarcia nowej sali egzaminacyjnej, zlokalizowanej w Collegium Anatomicum - miejscu o bogatej historii. Jeszcze do niedawna mieściła się tu Katedra Medycyny Sądowej, a początki tej przestrzeni sięgają roku 1929, kiedy to w budynku odbywała się Powszechna Wystawa Krajowa. Wystrój wnętrza subtelnie nawiązuje do historycznego charakteru obiektu, łącząc dziedzictwo z innowacyjnością. Nowoczesna przestrzeń dydaktyczna, spełniająca najwyższe międzynarodowe standardy egzaminacyjne, została wyposażona w 216 stanowisk egzaminacyjnych, system monitoringu wizyjnego, lustra weneckie oraz elektroniczną bramkę kontrolną. Infrastruktura ta gwarantuje przejrzystość procesów egzaminacyjnych oraz bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

Stypendium START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Stypendium START Fundacji na rzecz...

Z satysfakcją informujemy, że dwóch młodych naukowców związanych z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu znalazło się w gronie laureatów prestiżowego programu START 2025 Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Dr Daniel Ziental - prowadzi badania w Katedrze i Zakładzie Chemii Nieorganicznej i Analitycznej UMP, współpracując z prof. dr. hab. Łukaszem Sobottą i dr hab. Jolantą Długaszewską. Na co dzień zajmuje się badaniami nad terapią foto- i sonodynamiczną oraz poszukiwaniem nowych związków o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwnowotworowym, ze szczególnym uwzględnieniem patogenów wielolekoopornych. Bada również synergię antybiotyków z alternatywnymi metodami leczenia zakażeń. Współpracuje z Liverpool John Moores University, Universidad Autónoma de Madrid, Università di Torino, Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu oraz Politechniką Poznańską. Obecnie jest również liderem grantu FIRST TEAM Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, w ramach którego poszukuje nowych, zgodnych z założeniami Zielonego Ładu, przeciwdrobnoustrojowych środków ochrony roślin.

Kongres Europejskiego Towarzystwa Andropauzy i Menopauzy (EMAS) w Walencji

Kongres Europejskiego Towarzystwa...

W słonecznej Walencji w dniach 14-16 maja 2025 r. odbył się 15. Kongres Europejskiego Towarzystwa Menopauzy i Andropauzy (EMAS). Kongres był poświęcony współczesnym problemom menopauzy, które dotyczą około 1 miliarda kobiet w wieku peri i postmenopauzalnym na świecie. Wykładowcami kongresu byli znani eksperci tego tematu: Prof. Antonio Cano (University of Valencia), Prof. Angelica Hirschberg (Karolinska Institute), Prof. Petra Stute (University of Bern), Rosella Nappi (University of Pavia) i wielu innych. W Kongresie wzięła udział wyjątkowo duża liczba uczestników - około 1300 osób.

Minimalnie inwazyjne zabiegi operacyjne oraz Nowe Trendy w Ginekologii i Położnictwie - relacja z warsztatów i konferencji

Minimalnie inwazyjne zabiegi...

8 maja 2025 roku w Międzynarodowym Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, odbyły się trzecie w tym roku, cykliczne praktyczne warsztaty pt.: „Minimalnie inwazyjna chirurgia miednicy mniejszej, krok po kroku, stacjonarnie i on-line".

Młodzi odkrywcy w laboratorium Katedry i Zakładu Mikrobiologii Lekarskiej

Młodzi odkrywcy w laboratorium...

W Katedrze i Zakładzie Mikrobiologii Lekarskiej UMP w dniu 9 maja 2025 r. w ramach programu PUMS friendly for children, przeprowadzone zostały zajęcia laboratoryjne, których uczestnikami byli uczniowie oraz wychowawca Szkoły Podstawowej ISOP (International School of Poznan). Pod okiem pracowników naukowych Uczelni Pani dr n. med. Izabeli Chudzickiej-Strugały oraz dr n. med. Barbary Zwoździak przeprowadzone zostały zajęcia stanowiące część wykonywanego przez uczniów projektu obejmującego wybrane zagadnienia z bakteriologii, wirusologii oraz mykologii.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie
OSZAR »