Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

Siła odpowiedzialności: Festiwalu Nauki i Sztuki w UMP

W dniu 8 kwietnia 2025 roku w murach naszej Uczelni odbyła się  XXVIII edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, w ramach której przygotowaliśmy bardzo bogaty program wydarzeń, które przyciągnęły licznych uczestników do kampusu przy ul. Przybyszewskiego.​

Wydarzenia festiwalowe na UMP

Dzień rozpoczęliśmy od otwarcia wystawy „Synonimy II” w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym. Ekspozycja, będąca kontynuacją projektu z czerwca 2024 roku, prezentuje prace studentów Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Dzieła te, obejmujące różnorodne media - od malarstwa po animację - eksplorują tematy związane z neuroróżnorodnością, takie jak spektrum autyzmu, ADHD czy stany lękowe.

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom i studentom, którzy swoim zaangażowaniem oraz pasją przyczynili się do sukcesu tegorocznej edycji Festiwalu. Państwa wkład w popularyzację nauki jest nieoceniony.​

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do przedstawicieli Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, którzy aktywnie - kolejny rok z rzędu - wsparli nasz festiwalowy dzień.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zapraszamy na kolejną edycję Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w przyszłym roku!​

 Baner

Baner


Wystawa SYNONIMY II

Synonimy

Miejsce:
Centrum Kongresowo-Dydaktycznego
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
ul. Przybyszewskiego 37a

Termin:
8.04 - 22.04.2025

Z przyjemnością zapraszamy na drugą odsłonę projektu „Synonimy”, prezentowaną w ramach Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „PODMIOT. SZTUKA-TERAPIA-EDUKACJA. Praktyki inkluzyjne wobec neuroróżnorodności” oraz Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Wystawa „Synonimy II” stanowi kontynuację wydarzenia, które miało miejsce w czerwcu 2024 roku na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania i w Galerii Szewska 16. Tak jak w poprzedniej edycji, prezentowane prace są efektem twórczych wypowiedzi osób studiujących na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, doświadczających rzeczywistości poprzez pryzmat neuroróżnorodności.

W drugiej odsłonie projektu ponownie zobaczymy prace części uczestników i uczestniczek pierwszej edycji. Trzecia edycja „Synonimów”, która odbędzie się w maju, przedstawi twórczość kolejnych osób artystycznych biorących udział w przedsięwzięciu.

Wystawa „Synonimy II” podejmuje tematykę komunikacji, wrażliwości, percepcji i odmiennych sposobów doświadczania świata. Prezentowane realizacje obejmują różnorodne media - od malarstwa, przez grafikę, animację, fotografię, aż po sztukę projektową - i dotykają zagadnień spektrum autyzmu, ADHD, zespołu Tourette’a, wysokiej wrażliwości, stanów lękowych, depresji oraz innych kryzysów psychicznych.

Ekspozycji towarzyszą autorskie audiodeskrypcje przygotowane przez osoby artystyczne.

Serdecznie zapraszamy!

Plakat


Poprzednie edycje Festiwalu:

» XXVII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki (2024)
» XXVI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki (2023)
» XXV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki (2022)
» XXIV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki (2021)
» XXII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki (2019)
» XXI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki (2018)
» XX Poznański Festiwal Nauki i Sztuki (2017)
» XIX Poznański Festiwal Nauki i Sztuki (2016)
» XVIII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki (2015)
» XVII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki (2014)
» XVI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki (2013)
» XV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki (2012)

 

 

Kontakt

mgr Dominika Bazan
Koordynator PFNiSz
tel.: 61 854-60-31
e-mail: [email protected]

Partner Uczelni





Zobacz także

OSZAR »